Św. Jan Paweł II rozróżnił kilka znaczących tytułów maryjnych: Matka Miłosierdzia, Matka Boża Miłosierdzia i Matka Bożego Miłosierdzia. Te zwroty, przysługujące jednej osobie - Maryi, nie są jednak synonimami. Tytuł Matki Bożej Miłosierdzia wskazuje to wszystko, co Maryja otrzymała od Boga dzięki Jego miłosierdziu. Z kolei tytuł Matki Bożego Miłosierdzia bardziej odnosi się do Jej roli jako rozdawczyni Bożego Miłosierdzia wśród ludzi.

 

    16 listopada 2019 to kolejny ważny dzień w naszej parafii – odpust parafialny. W ten sobotni wieczór zgromadziliśmy się w naszej świątyni, aby uczcić naszą Patronkę.

    Uroczystej Mszy Świętej z udziałem zaproszonych księży z naszego Dekanatu przewodniczył ks. Kanonik Zdzisław Przybysz – Proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej.

    Niech każdy nasz dzień prowadzi nas do Naszej Matki, patronki naszej parafii. Zawierzmy Jej z ufnością całe nasze życie. Bo to Ona zaprasza nas, abyśmy podążali do Jej Syna. Pamiętajmy o tym mając na uwadze słowa homilii księdza Zdzisława : „… Matce się nie odmawia.”

    Po Eucharystii spotkaliśmy się w świetlicy na wspólnej agapie ze smacznym bigosem, domowym ciastem i aromatycznym grzanym winem.