• Slide 1
 • Slide 2 BC

 

Ogłoszenia duszpasterskie na 24. Niedzielę Zwykłą (rok B)

 

 1. Dziś 24. Niedziela Zwykła. Bardzo dziękuję parafianom i gościom za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dziś 3. Niedziela miesiąca – tradycyjnie zbieramy tacę remontowo-inwestycyjną. Serdecznie dziękuję za złożone dziś ofiary!
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 gościmy w naszej parafii Śląski Chór Górniczy Polonia Harmonia z Piekar Śląskich. Chór ubogaca swoim śpiewem naszą dzisiejszą liturgię.
 4. Za tydzień w Niedzielę 23.09 w ramach akcji „Pola Nadziei” w naszej parafii sprzedawane będą cebulki żonkili. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wsparcie zielonogórskiego hospicjum.
 5. Na 1. organizacyjne spotkanie zapraszam rodziców dzieci kl. III, przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii św. Spotkanie odbędzie się tutaj – w kościele w Niedzielę 23.09 bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00.
 6. Młodzież, która w naszej parafii przygotowuje się do bierzmowania (ze wszystkich 3 grup) zapraszam na wspólne spotkanie, które odbędzie się w kościele w Niedzielę 30.09 bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00.
 7. Natomiast rodziców dzieci kl. IV (rocznicowych) zapraszam na krótkie spotkanie w kościele w Niedzielę 07.10 bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00.
 8. Służbę Liturgiczną (młodszych i starszych ministrantów) zapraszam na zbiórkę w piątek na godz. 18.45. Podobnie schola swoją próbę będzie miała w piątek o 18.45. Na te spotkania serdecznie zapraszamy również wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do scholi bądź do grupy ministrantów.
 9. W Rokitnie od 12 do 14 października br. odbędą się rekolekcje dla małżeństw, tzw.: DIALOG WE DWOJE. Jest to cykl spotkań konferencyjno-warsztatowych prowadzonych przez pary małżeńskie i kapłana na temat dobrej komunikacji w małżeństwie. To nieoceniona pomoc dla pragnących wzmocnić czy odbudować więzi małżeńskie. Informacja i zgłoszenia pod nr tel. 505 148 541
 10. Komunikat Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze, mł. insp. Jarosława Tchorowskiego:
  W ostatnim czasie w Zielonej Górze uaktywnili się oszuści wykorzystujący metodę "na wnuczka". Przestępcy telefonują do osób starszych podając się za wnuczka lub policjanta i proszą o przekazanie im dużych sum pieniędzy. Chociaż znacznie wzrosła świadomość społeczna dotycząca mechanizmów działania oszustów, to jednak wciąż zdarzają się osoby, które padają ofiarą przestępców. W związku z tym pragnę przypomnieć, że policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach, a zwłaszcza nie czynią tego przez telefon, nie żądają wpłat czy wypłat pieniędzy, nie dzwonią do osób starszych i nie żądają ich pomocy. Nigdy nie przekazujcie Państwo pieniędzy obcym osobom, nawet jeśli twierdzą, że są policjantami. Nie dokonujcie przelewów bankowych, ani nie zakładajcie rachunków w banku na polecenie rzekomo wydane przez policjanta. O każdym podejrzanym telefonie natychmiast poinformujcie Państwo Policję dzwoniąc pod numer 112.
 11. Dziękuję za modlitwę, za okazywaną pomoc i za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty. Wszystkim życzę pięknej niedzieli i dobrego tygodnia!

 

          Zielona Góra, 16.09.2018 r.                                                         

ks. Rafał Szwaja - proboszcz