• Slide 1
 • Slide 2 BC

 

Ogłoszenia duszpasterskie na 32. Niedzielę Zwykłą (rok B)

 

 1. Dziś 32. Niedziela Zwykła. Bardzo dziękuję parafianom i gościom za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dziś, 11. listopada – Narodowe Święto Niepodległości, które w tym roku ma szczególny charakter ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
 3. Z okazji dzisiejszego święta Biskup Tadeusz Lityński, pragnąc włączyć nasz Kościół diecezjalny w inicjatywę Prezydenta RP, związaną ze wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego o godz. 12.00, prosi, aby w naszych kościołach, uwzględniając siatkę godzin Mszy św., taki wspólny śpiew hymnu podjąć. U nas odśpiewamy go po Mszy św. o godz. 10.00 i przed Mszą św. o godz. 12.30. Dodatkowo, po Mszy św. o godz. 10.00 krótki akcent liryczno-patriotyczny w wykonaniu trojga dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.
 4. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00 krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci kl. III, przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii św.
 5. Dla rodziców dzieci kl. 4 mam następującą informację: potwierdzam nasz wyjazd do Grodowca w ramach rocznicy I Komunii św. czwartoklasistów. Wyjazd odbędzie się 08.06.2019, koszt ok. 50 zł. Bardzo proszę o potwierdzenie chęci wyjazdu swojego dziecka (i ewentualnie siebie) do końca tego tygodnia u mnie lub u pani Marzeny.
 6. W miesiącu listopadzie modlimy się za naszych zmarłych w czasie nabożeństw wspominkowych. W naszej parafii wypominki jeszcze jedynie dziś o godz. 17.30 i w środę o 18.30 (ostatnie nabożeństwo).
 7. W najbliższy w piątek 16.11 przeżywać będziemy święto patronalne naszej parafii – odpust MB Ostrobramskiej. Serdecznie zapraszam na Mszę św. odpustową o godz. 18.00 wszystkich Parafian. Niech nie zabraknie tego dnia służby liturgicznej i scholi oraz innych grup parafialnych. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Po Mszy św. wszystkich uczestników liturgii zapraszam do drzonkowskiej świetlicy na agapę – tzn. na prosty poczęstunek i chwilę spotkania przy stole. W tym roku przygotowujemy biały barszcz, smaczne drzonkowskie ciasto i – zgodnie z tradycją lat minionych – grzane wino.
 8. Po odpuście, z piątku 16.11 na sobotę 17.11 organizujemy w naszej parafii adorację nocną od godz. 22.00 do 7.00. Odbywać się ona będzie w salce (tj. w obecnej tymczasowej zakrystii). Adorujemy po godzinie, zasadniczo adoracja nie jest prowadzona, tzn. adorujemy w ciszy, wstawiając się w różnych własnych intencjach i za całą naszą parafią. Mamy już osoby chętne na każdą godzinę, ale lista jest wciąż otwarta i można się do niej jeszcze dopisać (kartka na stoliku z prasą katolicką). Osoby adorujące proszę o pozostanie w kościele na krótkim spotkaniu informacyjnym.
 9. Natomiast za tydzień w Niedzielę 18.11 o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert uwielbieniowy zespołu „Full of Grace”. Już dziś na niego serdecznie wszystkich zapraszam młodych i starszych oraz całe rodziny. Wstęp wolny. Dla kandydatów do bierzmowania koncert będzie stanowił element formacji i będzie naszym wspólnym spotkaniem w miesiącu listopadzie (udział jest obowiązkowy).
 10. Za tydzień trzecia Niedziela miesiąca – tradycyjnie zbierać będziemy tacę remontowo-iwestycyjną.
 11. Na stoliku z prasą katolicką wyłożone są też kalendarze diecezjalne na rok 2019 – zarówno jednostronicowe, jak i wielostronicowe. Można je nabywać za dobrowolną ofiarą składaną do puszki z napisem „Prasa katolicka” .
 12. Wspólnoty trzeźwościowe ze Świebodzina zapraszają na rekolekcje trzeźwościowe do Rokitna w terminie 16-18.11 br. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 13. W przyszłą Niedzielę w Palmiarni między godz. 8.00 a 18.00 odbywa się Dzień Dawcy Szpiku, tj. akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych (tj. szpiku). Wpisując się do bazy dawców szpiku możemy uratować życie komuś, kto choruje na białaczkę. Szczegółowe informacje na stronie: www.dkms.pl lub po nr. telefonu: 531 523 123.
 14. W środę 14.11 o 18.00 w par. Najświętszego Zbawiciela wypominki w intencji zmarłych nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Wypominki można przesyłać do 14.11 na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  
 15. W przyszłą Niedzielę 18.11 odbywają się wybory do Rady Nowej Dzielnicy. Kandydaci z Drzonkowa (jest ich w sumie 3, z których wybierzemy 2) reprezentują okręgi wyborcze 16 i 17 („Obwieszczenie” na sołeckiej tablicy ogłoszeń).
 16. Dziękuję za modlitwę, za okazywaną pomoc i za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty. Wszystkim życzę pięknej niedzieli i dobrego tygodnia!

 

          Zielona Góra, 11.11.2018 r.            

                                                                                        ks. Rafał Szwaja - proboszcz