• Slide 1
 • Slide 2 BC

 

Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkiego Postu (rok C)

 

 1. Dziś 2. Niedziela Wielkiego Postu – okresu przygotowania do Świąt Paschalnych. Serdecznie dziękuję naszym parafianom i gościom za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dziś 3. Niedziela miesiąca – tradycyjnie dzisiejsza taca to taca remontowo – inwestycyjną, która zasili fundusz, z którego sfinansujemy wymianę nagłośnienia w naszym kościele (potrzebujemy jeszcze zebrać ok. 20.000,- zł). Z serca dziękuję wszystkim ofiarodawcom!
 3. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich na okresowe nabożeństwa związane z Wielkim Postem – na Drogę Krzyżową (piątki po Mszy św. wieczornej, a więc ok. godz. 18.30) i na Gorzkie Żale (niedziela o godz. 17.00).
 4. Przypominam, że młodzież przygotowująca się do bierzmowania oraz dzieci kl. 3 zobowiązani są do przynajmniej jednokrotnego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Ponadto kandydaci do bierzmowania i ich rodzice są proszeni o poprowadzenie drogi krzyżowej w piątek 29.03 natomiast dzieci z kl. 3 i ich rodzice o poprowadzenie drogi  krzyżowej w piątek 05.04. Drogę krzyżową w najbliższy piątek 22.03 poprowadzi „Wspólnota trudnych małżeństw Sychar”.
 5. Za 3 tygodnie w Niedzielę 07.04 na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcimy i wręczymy książeczki do nabożeństwa uczniom kl. 3. Książeczki zostaną zakupione przeze mnie.     
 6. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w tym roku w naszej parafii już za tydzień w Niedzielę 24.03 i potrwają do środy 27.03. Poprowadzi je o. Stanisław Glista OFM – proboszcz i gwardian par. pw. św. Franciszka w Zielonej Górze.
 7. 25.03 w uroczystość Zwiastowania Pańskiego rozpoczniemy uroczyście dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stoliku z prasą katolicką znajduje się księga Duchowej adopcji oraz formularze do pobrania dla tych, którzy w tym roku chcieliby otoczyć modlitwa 1 poczęte i zagrożone życie.
 8. W czasie Wielkiego Postu przy obrazie Jezusa Miłosiernego wystawiona jest skarbona, do której możemy składać naszą jałmużnę postną. W tym samym miejscu znajduje się też księga naszych wielkopostnych postanowień – można do niej wpisywać nasze dobrowolne „wielkopostne umartwienia”.     
 9. W naszej diecezji trwa peregrynacja kopii obrazu św. Józefa z Kalisza. Modlimy się w czasie peregrynacji za przyczyną św. Oblubieńca NMP o ożywienie duszpasterstwa mężczyzn i o nowe powołania dla naszej diecezji.
 10. Parafie w Zielonej Górze, które gościć będą peregrynujący obraz św. Józefa to par. św. Józefa Oblubieńca (19.03), Najświętszego Zbawiciela (09.04) i – w naszym dekanacie – MB Nieustającej Pomocy (27.05).   
 11. Szkoła Ewangelizacji Świętego Andrzeja pod opieką Ks. Roberta Patro organizuje Kurs Nowe Życie w dniach 22-24 marca br. Kurs skierowany jest do osób chcących pogłębić wiare, odnowić lub rozpocząć relacje z Bogiem. Miejsce kursu: parafia pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze. Szczegóły na plakacie (zapisy pod numerem tel. 692 722 167 lub mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 12. W tym samym terminie (22-24.03) w Głogowie odbędą się rekolekcje dla par niesakramentalnych. Takie rekolekcje to szansa, by na nowo doświadczyć wspólnoty Kościoła. Rekolekcje odbędą się w „Domu Uzdrowienia Chorych”, koszt to 170 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela ks. Rafał Zendran (kom.: 722 322 122).
 13. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierają zawrzeć – Joanna Natalia Kołacka, stanu wolnego, zamieszkała w Zielonej Górze – Drzonkowie i Grzegorz Cieśla, stanu wolnego, zamieszkały w Zielonej Górze – Drzonkowie (zapowiedź 2).
 14. Dziękuję za modlitwę, za okazywaną pomoc i za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty. Wszystkim życzę pięknej Niedzieli i dobrego tygodnia!

 

         Zielona Góra, 17.03.2019 r.                                                                

ks. Rafał Szwaja – proboszcz