• Slide 1
 • Slide 2 BC

 

Ogłoszenia duszpasterskie na 16. Niedzielę Zwykłą (rok C)

 

 1. Dziś 16. Niedziela zwykła. Serdecznie dziękuję parafianom i gościom za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dziś 3. Niedziela miesiąca – tradycyjnie zbieramy dziś tacę remontowo-inwestycyjną, która zasili fundusz, z którego sfinansujemy kompleksową wymianę nagłośnienia w naszym kościele.
 3. W czasie wakacji nie ulega zmianie porządek Mszy św. niedzielnych – pozostajemy przy Mszach o: 00, 10.00 i 12.30.
 4. W najbliższy czwartek 25.07 wypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym wspomnieniem, w przyszłą Niedzielę 28.07 po każdej Mszy św., dokonamy poświęcenia pojazdów mechanicznych. Będziemy też mogli w ramach akcji organizowanej przez MIVA Polska wesprzeć zakup środków transportu przez polskich misjonarzy poprzez ofiary złożone do puszek.
 5. Zachęcam do tego, by rodzice zadbali o to, by dzieci i młodzież, wyjeżdżając na wakacje mieli możliwość uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. (czasem jest potrzebna pisemna deklaracja rodzica w tej kwestii przekazana organizatorowi wyjazdu).
 6. Zapraszam do czytania prasy katolickiej (Niedziela, Gość Niedzielny, lipcowo/sierpniowy numer Małego Gościa Niedzielnego).
 7. Zapowiedzi przedślubne – związek małżeński zamierzają zawrzeć Szymon Piotr Trojak (kawaler, zam. w Zielonej Górze) i Aleksandra Dorota Skrobisz (panna, zam. w Zielonej Górze) – zapowiedź 1.
 8. W dniach 2-12.08 odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę. Ks. Radosław Szymański – proboszcz z Raculi organizuje grupę biało-czerwoną. Serdecznie zapraszamy do zapisów (zapisy w zakrystii). Można też składać intencje – prośby i podziękowania, które w czasie pielgrzymki każdego dnia będą polecane w modlitwie różańcowej. Można zadeklarować się jako duchowy pielgrzym, modląc się codziennie w intencji pątników, można też złożyć dar materialny na potrzeby grupy pielgrzymkowej. Ostatnie spotkanie grupy przed wyjściem pielgrzymki odbędzie się w kościele w Raculi 31.07 o godz. 20.00.
 9. W związku z pielgrzymką i moim w niej udziałem chciałem poinformować, że w sierpniu chorych z Komunią św. odwiedzę nie w 1 piątek, lecz w 1. czwartek miesiąca, tj. 01.08 od godz. 8.00.
 10. Informacje remontowo-inwestycyjne: jakiś czas temu zakończyliśmy wszelkie formalności związane z przyłączaniem plebanii do miejskiej sieci kanalizacji – serdecznie dziękuję firmie naszego parafianina pana Tadeusza Wesołowskiego za pomoc w przyłączeniu i wykonane prace. Dziękujemy również firmie Kronopol Żary za darowiznę 150 m2 paneli podłogowych, którymi w najbliższym czasie wymienimy stare panele na plebanii. Zrobiliśmy też ostatnio remont polbrukowych schodów i poręczy (para mniejszych schodów z boku kościoła i od frontu plebanii). Przed nami wymiana nagłośnienia w kościele.
 11. Dziękuję za modlitwę, za okazywaną pomoc i za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i pięknego tygodnia, a odpoczywającym na wakacjach i urlopach – dobrego wypoczynku.

 

         Zielona Góra, 21.07.2019 r.                                                                                  

   ks. Rafał Szwaja – proboszcz