• Slide 1
 • Slide 2 BC

 

Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną (rok C)

 

 1. Dziś 4. Niedziela Wielkanocna nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Serdecznie dziękuję parafianom i gościom za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Wraz z początkiem maja rozpoczęliśmy w Kościele nabożeństwa poświęcone czci NMP. W naszej parafii są one odprawiane od środy do soboty bezpośrednio po Mszy św. (ok. 18.30), a w Niedziele o 17.00.
 3. Dziś, w Niedzielę 12 maja na Mszy św. o godz. 10.00, grupa 13 dzieci przystępuje w naszej parafii do I Komunii św. Otoczmy dzieci i ich rodziców naszą życzliwą modlitwą, prosząc o piękne przeżycie tego spotkania z Jezusem i wzrastanie w przyjaźni z Nim.
 4. Od najbliższego poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały swój "miesiąc miodowy z Jezusem" czyli tzw. "biały tydzień". Dzieci przychodzą w tym czasie w swoich strojach komunijnych na codzienną Mszę św. na godz. 18.00 i nabożeństwo majowe.
 5. Również dziś, w Niedzielę, na godz. 17.00 do kościoła zapraszam młodzież, która 09.06 będzie przyjmować w naszej parafii bierzmowanie. Obecność obowiązkowa. Na spotkanie zapraszam też rodziców.
 6. W ramach rocznicy I Komunii św. organizujemy w sobotę 08.06 wyjazd dzieci kl. IV (i chętnych rodziców) do sanktuarium w Grodowcu k. Głogowa. Cena to ok. 50 zł (cena transportu i obiadu). Jest jeszcze możliwość dopisania się do wyjeżdżającej grupy. Proszę to jednak zrobić do połowy maja. Proszę też o potwierdzenie ilości osób jadących, żebyśmy mogli dokonać rezerwacji odpowiedniej ilości obiadów. Jeśli ktoś z jadących tego jeszcze nie zrobił - proszę o wpłatę zaliczki w wysokości 20 zł.
 7. Zapraszam do czytania prasy katolickiej (Niedziela, Gość Niedzielny, majowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz dwumiesięcznik Miłujcie się).
 8. Intencje mszalne (czytamy z 2. kartki).
 9. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Jagiełowicz, stanu wolnego, zam. w Zielonej Górze i Monika Głowacka, stanu wolnego, zam. w Rogowie (zapowiedź 2).
 10. W ostatnim czasie nasza parafia zakupiła 50 sztuk tapicerowanych krzeseł (stoją pod chórem). Mam nadzieję, że będą nam dobrze służyć – nie tylko „od święta”, ale w toku całego roku liturgicznego.
 11. Za tydzień 3. Niedziela miesiąca – tradycyjnie zbierać będziemy tacę remontowo-inwestycyjną, która zasili fundusz, z którego sfinansujemy kompleksową wymianę nagłośnienia w naszym kościele (szacowany koszt wymiany to ok. 40.000,- zł).
 12. Wspólnota „Pustynia w mieście” zaprasza 18.05 na godz. 15.00 do „Kawiarni pod Aniołami” w par. pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze na 2. spotkanie z cyklu „Szkoła modlitwy”. Spotkanie poprowadzi s. Faustyna ze Wspólnoty Błogosławieństw.
 13. Dziękuję za modlitwę, za okazywaną pomoc i za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty. Wszystkim życzę radości paschalnej płynącej ze spotkania ze Zmartwychwstałym – Dobrym Pasterzem oraz pięknego majowego tygodnia.

        

          Zielona Góra, 12.05.2019 r.                              

ks. Rafał Szwaja – proboszcz