• Slide 1
  • Slide 2 BC

 

Ogłoszenia duszpasterskie na 15. Niedzielę Zwykłą (rok B)

 

  1. Dziś 15.Niedziela zwykła. Bardzo dziękuję parafianom i gościom za wspólnie przeżytą Eucharystię.
  2. Trwają wakacje. Chciałem przypomnieć, że w tym roku w sezonie wakacyjnym nie zmieniamy godzin niedzielnych Mszy św. – pozostaje więc porządek całoroczny – w lipcu i w sierpniu Msze św. w naszym kościele są odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 12.30.
  3. Dziś 3. Niedziela miesiąca – tradycyjnie zebrana dziś taca jest tacą remontowo-inwestycyjną.
  4. Moi Drodzy, po wakacjach w sobotę 8. września br. Rada Sołecka planuje zorganizować festyn dla mieszkańców Drzonkowa. Po raz kolejny nasza parafia pragnie się włączyć w organizację tej imprezy. Jeden z celów jaki będzie nam przyświecał to zbiórka funduszy na ufundowanie tablicy pamiątkowej na naszym drzonkowskim cmentarzu komunalnym w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tablica będzie upamiętniać Polaków, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę w różnych okresach dziejowych. W związku z tym chcielibyśmy w czasie festynu przeprowadzić loterię fantową, a z tym wiąże się moja serdeczna prośba. Rozpoczynamy zbieranie fantów – bardziej poważnych i zupełnie drobnych. Jeśli zatem ktoś mógłby ufundować jakąś „ poważną nagrodę” – typu: rower, telewizor, laptop etc., bardzo proszę o kontakt. Wszystkich zaś, którzy mają w domu cokolwiek, co mogłoby by stać się fantem: książki, gry, płyty, drobny sprzęt agd, sprzęt sportowy, etc. etc. – i byliby gotowi nieodpłatnie przekazać nam te rzeczy – bardzo proszę o przynoszenie ich do mnie bądź do Pani Sołtys. Proszę tylko, by były to rzeczy nieużywane. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję!   
  5. 16. sierpnia w Sanktuarium w Rokitnie 1-dniowy dzień skupienia poprowadzi o. James Manjacal - znany charyzmatyk z Indii. Szczegółowe informacje na temat udziału w tym spotkaniu są zamieszczone na naszej tablicy ogłoszeń i na stronie rokitniańskiego sanktuarium.
  6. W związku z rokitniańskim Rokiem Jubileuszowym redakcja TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie realizować transmisje Mszy św. z Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w każdą pierwszą sobotę miesiąca poczynając od 7 lipca br. aż do zakończenia Roku Jubileuszowego. Początek transmisji o godz. 11.00. TVP3 Gorzów Wielkopolski można oglądać dzięki Naziemnej Telewizji Cyfrowej oraz na stronie internetowej tvp.pl i w aplikacji TVP Stream na urządzeniach mobilnych.
  7. Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze ogłasza nabór na 5-letnie studia z teologii lub 2-letnie studium podyplomowe. Szczegóły na ulotkach na stole z prasą katolicką i na stronie Instytutu.
  8. Moi Drodzy, w tym tygodniu od poniedziałku do piątku (16-20 lipca br.) odbywać będę moją lipcową część urlopu. W związku tym nie będzie Mszy św. w dni powszednie tego tygodnia, natomiast dyżur duszpasterski będzie pełnił w tym czasie: w poniedziałek 16.07 ks. dziekan Jan Pawlak z par. pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Zielonej Górze (tel.: 605 423 444), a od wtorku do piątku (17-20.07) proboszcz parafii Racula - ks. Andrzej Warchał (tel.: 68 327 51 21). Do niech więc będzie można zwracać się w pilnych kwestiach takich jak: posługa u chorego, pogrzeb, etc.  
  9. Dziękuję za modlitwę, za okazywaną pomoc i za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty. Wszystkim życzę pięknej niedzieli i dobrego tygodnia!

 

 

          Zielona Góra, 15.07.2018 r.                           

                                                                                                                                     ks. Rafał Szwaja – proboszcz