• Slide 1
 • Slide 2 BC

 

Ogłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Adwentu (rok B)

  

 1. Dziś 1. Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Serdecznie dziękuję parafianom, przyjaciołom i gościom za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dziś na Mszach św. błogosławieństwo wieńców adwentowych.
 3. Dziś po Mszy św. o 8.00 w kościele w Drzonkowie zmiana tajemnic Żywego Różańca, a w Suchej od 9.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.
 4. W okresie Adwentu zapraszam na Roraty – dzieci i młodzież w środy, czwartki i piątki o godz. 18.00 Na roraty przynosimy lampiony. Wzorem poprzedniego roku będziemy też mieli w parafii roraty dla dorosłych – odbywać się one będą w we wtorki i środy o godz. 6.00. To krótkie 30 min. Msze św. z porcją słowa Bożego. Zachęcam również dorosłych do przynoszenia świec lub lampionów.   
 5. Rozpoczęła się akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W jej ramach możemy zakupić świece na stół wigilijny i świąteczny. Przy bocznym wyjściu z kościoła do nabycia: małe świece w cenie 10 PLN i duże w cenie 20 PLN.
 6. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy też zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.
 7. W przyszłą Niedzielę naszymi ofiarami złożonymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Kościół Katolicki na Wschodzie.
 8. W tym tygodniu przypada 1. czwartek miesiąca – modlimy się za powołanych i o nowe powołania.
 9. Najbliższy piątek to uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12.00 do 13.00 tego dnia nasze świątynie w Suchej i Drzonkowie będą otwarte dla tych, którzy pragną w kościele przeżyć tzw. „Godzinę łaski”.
 10. Poświęcenie i wręczenie medalików uczniom klas 3. nastąpi w przyszłą Niedzielę 10.12 – w Drzonkowie podczas Mszy św. o godz. 12.30, w Suchej na Mszy o godz. 9.30. Medaliki zakupują rodzice we własnym zakresie.
 11. Bardzo proszę, żeby dzieci z kl. 3., które nie odebrały jeszcze książeczek do nabożeństwa zrobiły to w najbliższym czasie. Podobnie młodzież klas 7., żeby odebrała u mnie deklaracje dla kandydatów do bierzmowania.
 12. Jest bieżąca prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Historia Kościoła i dwumiesięcznik Królowa Różańca Świętego.
 13. Dotychczas zebraliśmy 6.300 zł na zakupienie nowego miksera muzycznego dla naszej scholi. Serdecznie dziękuję wszystkim naszym ofiarodawcom!
 14. Dziękuję za modlitwę, okazywaną pomoc, za wszelkie dowody życzliwości oraz za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty – w tradycyjnej formie i za przelewy dokonywane na konto parafii. Wszystkim życzę pięknej Niedzieli i dobrego rozpoczęcia Adwentu!

 

         Zielona Góra, 03.12.2023 r. 

ks. Rafał Szwaja - proboszcz