• Slide 1
 • Slide 2 BC

 

Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną (rok B)

 

 1. Dziś 4. Niedziela Wielkanocna. Serdecznie dziękuję parafianom i gościom za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiejsza Niedziela to tzw. Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Światowy Tydzień Modlitw o Powołania w Kościele.
 3. Powoli zbliża się termin I Komunii św. (13.05) i rocznicy I Komunii (20.05) w naszej parafii. Chciałem prosić byśmy otoczyli dzieci kl. 3. i 4 . i ich rodziców naszą szczególną modlitwą.
 4. Dziś, w Niedzielę 22.04, po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci z kl. 4., które w tamtym roku w naszej parafii przystępowały do I Komunii św. Celem spotkania jest omówienie kwestii związanych z organizacją rocznicy I Komunii.
 5. Jutro, w poniedziałek 23.04, przypada uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości Msza św. w naszym kościele jutro o godz. 18.00.
 6. W przyszłym tygodniu na Mszy św. o godz. 10.00 przyjmiemy do grona ministrantów 3 kandydatów, którzy od mniej więcej roku przygotowują się w naszej parafii do wejścia w pełną posługę liturgiczną.
 7. Diakonia Liturgiczna naszej diecezji organizuje rekolekcje liturgiczne dla rodzin i osób dorosłych, które chciałyby zapoznać się lepiej i włączyć w posługę liturgiczną w parafii. Rekolekcje odbędą się w Paradyżu w dniach 26-29 lipca Zapisy i szczegółowe informacje: ks. Tomasz Sałatka, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; kom.: 512 138 958.
 8. Zapraszam do czytania prasy katolickiej (Niedziela, Gość Niedzielny, kwietniowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz dwumiesięcznik Miłujcie się).
 9. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Grzegorz Wabno, stanu wolnego, zam. w Zielonej Górze-Drzonkowie i Marlena Jadwiga Rechul, stanu wolnego, zam. w Zielonej Górze-Raculi (zap. 2) oraz Tomasz Bojko, stanu wolnego, zam. w Zielonej Górze i Magdalena Tobis, stanu wolnego, zam. w Zielonej Górze (zap. 1).
 10. Najbliższy kurs przedmałżeński w naszym dekanacie rozpocznie się 14.05 br. o godz. 19.30 w kościele oo. Franciszkanów przy ul. Kilińskiego 5 w Zielonej Górze.
 11. Klub Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie z Jerzym Langoschem -  proboszczem parafii prawosławnej Chrystusa Zbawiciela we Frankfurcie nad Odrą. Temat spotkania: Wieczór z Aniołami. Spotkanie odbędzie się dnia  24 kwietnia br. /wtorek/, o godz. 18.00, w sali KIK – budynek plebanii kościoła p.w. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze przy ul. Chrobrego 8.
 12. W dniach od 1 do 3 czerwca br. odbędzie się Piesza Diecezjalna Pielgrzymka do Rokitna w intencji powołań. Zainteresowani udziałem w pielgrzymce proszeni są o zgłaszanie się do ks. Daniela Gepperta z par. pw. Ducha Św. w Zielonej Górze.
 13. WSD w Paradyżu zaprasza tegorocznych maturzystów na weekendowe dni otwarte w Seminarium w terminie: 21-22.04 oraz 9-10.06 br.
 14. Pragnę pogratulować 2 uczniom naszej szkoły: Jakubowi Czaplickiemu i Antoniemu Czaplickiemu – obaj zostali laureatami konkursu wiedzy biblijnej. Kuba zajął 3., a Antek 8. miejsce – odpowiednio w swoich kategoriach wiekowych. Biorąc pod uwagę, że w konkursie brało udział prawie 3. tys. uczestników zajęte miejsca są doskonałym wynikiem.
 15. Dziękuję za modlitwę, za okazywaną pomoc i za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty. Wszystkim życzę pięknej Niedzieli i dobrego tygodnia.

         

           Zielona Góra, 22.04.2018 r.

ks. Rafał Szwaja – proboszcz