• Slide 1
  • Slide 2 BC

    W dniach 11 – 22 stycznia w naszej parafii odbyły się spotkania kolędowe. Brak tradycyjnej kolędy, wymuszony sytuacją epidemiczną w kraju, został po raz pierwszy w historii naszej parafii zastąpiony zgromadzeniem się wiernych z wyznaczonych ulic na wieczornych Mszach Świętych.

    W słowach, jakie skierował do nas Ksiądz Proboszcz była radość i podziękowania za przybycie oraz za życzliwość i współpracę w wypełnianiu naszej codziennej posługi w życiu parafii i w życiu naszej społeczności lokalnej. Zostaliśmy również zaproszeni do odprawienia Liturgii Domowej, dzięki której po powrocie z kościoła mogliśmy dopełnić kolędowej tradycji, jaką jest święcenie domów, wspólna modlitwa i śpiew kolęd w gronie najbliższych.

    Dzięki odnowie serc, jaką dał nam czas Bożego Narodzenia, życie nasze na ziemi stanie się godną odpowiedzią na zaproszenie Jezusa Chrystusa, by iść Jego śladami drogą do Ojca, żyjąc nie kosztem innych, ale z innymi i dla innych.

    Niech naszym przesłaniem na Nowy Rok 2021, wypływającym z Bożego Narodzenia, będą słowa Pawła Apostoła: „Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością” (Rz 13,8).